منابع آزمون کارشناسی ارشد علوم پایه

منابع آزمون کارشناسی ارشد علوم پایه,

منابع آزمون کارشناسی ارشد علوم پایه,

آزمون کارشناسی ارشد علوم پایه, ارشد علوم پایه,آزمون ارشد علوم پایه, منابع ارشد علوم پایه , منابع آزمون دکتری علوم پایه,منابع آزمون دکترا علوم پایه,دکتری علوم پایه

کلمات کلیدی

کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 97

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

توضیحات کارنامه کارشناسی ارشد 97

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

منابع کنکور کارشناسی ارشد 97

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

اعلام نتایج کارشناسی ارشد 97

منابع ارشد آمار

منابع کنکور ارشد ریاضی مالی

سوالات کنکور ارشد ریاضی 97

رشته آموزش ریاضی

دروس کارشناسی ارشد ریاضی کاربردی

کتاب های کنکور ارشد آمار

کارشناسی ارشد آمار ریاضی

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته آمار

دروس کارشناسی ارشد آمار

گرایش های کارشناسی ارشد ریاضی

منابع ارشد ریاضی مالی

منابع آزمون کارشناسی ارشد ژئوفیزیک

نمونه کارنامه ارشد آمار؟

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد آمار

ارشد آمار بیمه

کارنامه ارشد ریاضی

کارشناسی ارشد هواشناسی

ضرایب ارشد زمین شناسی

گرایش های ارشد زمین شناسی

منابع کارشناسی ارشد زمین شناسی زیست محیطی

کارشناسی ارشد زیست شناسی گیاهی

دوشنبه, ۲۷ شهریور ۱۳۹۶، ۰۹:۴۳ ق.ظ

کارشناسی ارشد زیست شناسی گیاهی


گرایش های مجموعه زیست شناسی گیاهی:

1. گرایش فیزیولوژِی گیاهی

2. سیستماتیک و اکولوژی گیاهی

3. زیست شناسی تکوینی گیاهی


در این گرایش صرفاً مباحث مربوط به گیاهان بررسی می‌شود. به هر حال در این جهان صنعتی، ارزش مطالعات پیشرفته‌ی گیاه‌شناسی برای حفظ، توسعه و بهینه کردن پرورش و رشد گیاهان ضروری جلوه می‌کند. شناخت زندگی گیاهان و اندام‌های مختلف آن و بررسی اسامی و طبقه‌بندی گیاهان در این گرایش مورد مطالعه قرار می‌گیرد. 

کارشناسی ارشد زیست شناسی گیاهی

فارغ‌التحصیلان این گرایش می‌توانند در انواع موسسات تحقیقاتی و پژوهشی مشغول به کار شوند و این موسسات همواره سعی می‌کنند از افرادی با دانش تخصصی (فارغ‌التحصیلان دوره فوق لیسانس یا دکترا) را استخدام کنند. البته بعضاً دیده می‌شود، فارغ‌التحصیلان این گرایش به عنوان دبیر زیست در مدارس و یا کارشناسان محیط زیست نیز جذب بازار کار می‌شوند.


نام دروس و ضرایب کارشناسی ارشد زیست شناسی گیاهی (سراسری)چاپ

دروس امتحانی آزمون کارشناسی ارشد مجموعه زیست شناسی گیاهی


« زبان عمومی و تخصصی »


تعداد سؤالات این درس در آزمون 30 سؤال می‌باشد. همان‌طور که از نام درس پیداست، تعدادی از سؤالات این درس زبان عمومی و تعدادی از آن‌ها نیز مربوط به اصطلاحات و متون تخصصی رشته زیست‌شناسی می‌باشد. بدون تردید اگر دانشجویان در درس زبان حداقل‌هایی را داشته باشند مطالعه و سرمایه‌گذاری در این درس می‌تواند منطقی باشد. معمولاً منبع درس زبان تخصصی در اکثر رشته‌ها در دانشگاه‌های مختلف فرق می‌کند و اساتید این درس به صورت سلیقه‌ای منابع و یا جزوات مورد نظر خود را به دانشجویان معرفی می‌کنند. 


 

کارشناسی ارشد زیست شناسی گیاهی

"زیست شناسی (تنه مشترک)"


این درس با عنوان مجموعه زیست شناسی از سال 91 به آزمون کارشناسی ارشد اضافه شد که شامل سوالاتی از دروس زیست شناسی گیاهی، میکروبی، سلولی مولکولی، ژنتیک، بیوفیزیک، بیوشیمی و اکولوژی و تکامل می باشدو تعداد سوالات 50 سوال بوده و به عنوان درس مشترک به سه گرایش مجموعه سلولی و مولکولی، مجموعه زیست شناسی گیاهی و مجموعه زیست شناسی جانوری اضافه شده است.


 

کارشناسی ارشد زیست شناسی گیاهی


« فیزیولوژی گیاهی »


درس فیزیولوژی گیاهی در کنکور کارشناسی ارشد سراسری 91 تعداد 30 سؤال را در کنکور سراسری به خوداختصاص داده است. ضریب این درس برای رشته علوم گیاهی (5/2) و برای سرایر گرایش‌های رشته زیست شناسی صفر می‌باشد.


منابع درس فیزیولوژی گیاهی شامل: فیزیولوژی گیاهی (جلد 1)، تالیف تایز و زایگر، ترجمه: دکتر محمد کافی، دکتر مهرداد لاهوتی، دکتر اسکندر زند، مهندس حمیدرضا شریفی، مهندس مرتضی گلدانی، انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد ، فیزیولوژی گیاهی (جلد 2)، تالیف تایز و زایگر، 

ترجمه: دکتر محمد کافی، دکتر اسکندر زند، مهندس بهنام کامکار، مهندس حمیدرضا شریفی، مهندس مرتضی گلدانی، انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد، فیزیولوژی گیاهی (جذب و انتقال مواد از خلال غشاء)، تالیف دکتر منصور شریعتی، دکتر مریم مددکار حق جو، انتشارات دانشگاه اصفهان، فیزیولوژی گیاهی (جلد 1 تا 4)، تالیف دکتر حسن ابراهیم زاده ،انتشارات دانشگاه تهران، فیزیولوژی گیاهی (رشد و نمو) (جلد 2)، تالیف هلر، ترجمه دکتر مه لقاء قربانلی، انتشارات دانشگاه تهران، اصول فیزیولوژی گیاهی (جلد 1)، تالیف نوگل و فریتز، ترجمه: دکتر مهرداد لاهوتی، رحیم رحیم‌زاده، انتشارات دانشگاه مشهد، اصول فیزیولوژی گیاهی (جلد 2)، (رشد و نمو گیاهی)، تالیف نوگل و فریتز، ترجمه: دکتر مهرداد لاهوتی، انتشارات دانشگاه مشهد.


سرفصل‌های درس فیزیولوژی گیاهی شامل: آب و سلول‌های گیاهی، توازن آب در گیاه (رابطه آب و خاک و گیاه)، مواد غذایی، انتقال آب و مواد محلول ، انتقال در آوند آبکش ، فتوسنتز (متابولیسم کربن)، فتوسنتز (واکنشهای نوری)، تنفس و متابولیسم چربیها، جذب و تثبیت عناصر غذایی معدنی (تغذیه معدنی گیاه)، فیزولوژی تنش ، مواد تنظیم کننده رشد گیاهی (هورمونها)، فیزیولوژی دانه، رشد رویشی و زایشی گیاهان، فیتوکروم و فتومورفوژنز (فتوفیزیولوژی). لازم به ذکر است در بین این سرفصل‌ها، مباحث مشکل درس فیزیولوژی گیاهی شامل: روابط آب، خاک و گیاه ـ جذب و انتقال مواد در گیاه ، فتوسنتز (واکنشهای نوری)، فتوسنتز (متابولیسم کربن)، تنفس و متابولیسم چربیها.


 

کارشناسی ارشد زیست شناسی گیاهی

« سیستماتیک و تکوین گیاهی»


این دو درس حاصل تجزیه درس مجموعه گیاه شناسی است که در سال های قبل به صورت 1 ماده درسی در آزمون ارشد وجود داشت اما از سال 91 در مقطع کارسناسی ارشد به صورت 2 درس تفکیک شده که هر کدام شامل 30 سوال مطرح شده است.